Informacje

O nas

Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim

Od 2005 roku organizujemy jeden z wiodących polskich festiwali promujących kinematografię oraz kulturę górską w Polsce – Moc Gór . Tworzymy projekty pełni inspiracji, dzięki naszym górskim zamiłowaniom wspierając Wasze pasje! Festiwal to nie tylko siedzenie przed wielkim ekranem i spotkania z najlepszymi wspinaczami oraz himalaistami z całego świata. Obok prelekcji i projekcji organizowane są każdego roku imprezy promujące wspinaczkę sportową – edycję Pucharu Polski w boulderingu Zako Boulder Power, zawody wspinaczkowe dla dzieci, biegi, czy projekt promujący bezpieczeństwo w górach – Akademia Górska. Największym wyzwaniem jakie podjęło stowarzyszenie była organizacja Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej Małopolska 2019, które stanowiły najważniejszą europejską imprezę wspinaczkową sezonu. Tatra Fest Bieg to nasz kolejny sportowy projekt, który ma na celu stworzenie najbardziej wymagających górskich zawodów biegowych ultra w Polsce. Jesteśmy grupą pasjonatów i szczególnie nam zależy aby Wam – uczestnikom i kibicom Tatra Fest Biegu dostarczyć pełni wrażeń i niezapomnianych emocji.

Kontakt

 Email: magda.ziaja@mocgor.pl

ORGANIZATOR
Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim
Ul. Makuszyńskiego 15 b, 34-500 Zakopane

Nip 736 163 51 08
Regon 120222905

WEEKEND BIEGOWY

Zapraszamy do udziału w intensywnym weekendzie biegowym Tatra Fest Bieg współorganizowanym z Tatra Running (podlinkowane tatrarunning.pl).
CELEM wydarzenia jest przygotowanie do zawodów biegowych ultra w oparciu o wstępne zapoznanie z trudnościami trasy Tatra Fest Biegu.
Przebiegnięcie 60 km w Tatrach to nie lada wyczyn. Choć jak pokazują rzesze uczestników chociażby poprzednich edycji Tatra Fest Biegu – osiągalny. Dlatego aby wesprzeć Wasz udział w naszym biegu zachęcamy do uczestniczenia w weekendzie. Zapraszamy w Tatry Zachodnie na obóz prowadzony przez profesjonalistów z Tatra Running i Tatra Fest Bieg team.
Uczestnicy wydarzenia otrzymają solidną dawkę wiedzy i biegowej mocy! Nauczą się jak trenować, by z impetem przekroczyć linię mety podczas TFB. Wydarzenia to dedykowane jest wszystkim biegaczom, którzy chcą poprawić swoją wydolność, popracować nad techniką biegu i rozwinąć ogólną sprawność oraz siłę.

Program wydarzenia obejmuje 2 sesje treningowe dziennie w formie biegowych wycieczek i indywidualnych konsultacji trenerskich, warsztatów z techniki biegu, popołudniami odbędą się warsztaty core stability i warsztaty teoretyczne.

O jakości naszego wydarzenia decyduje przede wszystkim doświadczona kadra prowadząca – trenerzy i zawodnicy od wielu lat stający na podiach w ramach imprez biegowych, jak i skialpinistycznych zarówno w Polsce jak i na świecie.

WARSZTATY I TRENINGI PROWADZIĆ BĘDZIE:
Magdalena Derezińska – Osiecka – w butach biegowych, na na nartach, czy w rakach pokonała w życiu ogromne przewyższenia, zostając v-ce Mistrzynią Świata, brązową medalistką Pucharu Świata, Mistrzynią Europy Środkowej, wielokrotną Mistrzynią Polski w skilapinizmie, Młodzieżową Mistrzynią Polski w Biegach górskich, oraz stając na wierzchołkach takich jak Pik Lenina (7134m.), Pico Orizaba (5700m.), Mt.Aragac (4095m.). W 2012 zajęła 7-me, najlepsze jak dotąd miejsce Polaków w najtrudniejszych zawodach skilapinistycznych na świecie – Pierra Menta w Alpach
oraz
Jacek Żyłka – Żebracki ratownik TOPR, trener skialpinizmu i kajakarstwa górskiego, wybitny biegacz górski, m.in. zwycięzca Maratonu Gorce czy Memoriału Psotki. Rekordzista Polski w biegu na MontBlanc (6,31 h góra/dół), wielokrotny Mistrz Polski i zdobywca Pucharów Polski w skialpiniźmie. Uczestnik zawodów Grand Course w Alpach oraz wypraw na ośmiotysięczniki w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2010 – 2015. Dyrektor sportowy Tatra Fest Biegu.

Wartością wydarzenia jest także kompleksowe rozwiązanie szkolenia biegowego obejmującego nie tylko treningi biegowe w Tatrach, ale także szeroką zawartość merytoryczną wydarzenia.

PROGRAM obejmuje:
KONSULTACJE I TRENINGI:
Indywidualna konsultacja trenerska
Wideoanaliza biegu
Trening koorydnacji i wytrzymałości
Poprawa techniki biegu w górach
Trening ogólnej sprawności
Rozciąganie wielopłaszczyznowe
Core stability

WYKŁADY:
Teoria przygotowania się do zawodów / planowanie cyklu treningu sportowego
Technika biegu w górach i po płaskim

BONUS:
Wideoanaliza techniki biegu

CENA 990,00 zł od osoby obejmuje:
Noclegi z pełnym wyżywieniem w Willi Swoboda (pokoje z łazienkami, ręczniki, suszarka, podstawowe kosmetyki, czajnik, wifi, parking)
3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad kolacja.
Dostęp do ogrodowego domku SPA (zewnętrzne jacuzzi, sauna sucha oraz sauna infra)
2 sesje treningowe każdego dnia, pierwsza w Tatrach, a kolejna w nowoczesnych obiektach sportowych w SMS Zakopane
Transport na trening oraz transport powrotny
Wykłady teoretyczne
Konsultacje indywidualne
Bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego
Gwarancję kameralnej atmosfery (maksymalnie 16 uczestników wydarzenia)

ZAPRASZAMY!
piszcie kontakt@skiturowetatry.com
tel. Jacka 664 991 675
🙂

Nie zapominamy o edukacji – zależy nam, aby nasza impreza sportowa służyła czemuś więcej niż tylko rywalizacji. Chcemy pokazać Tatry z perspektywy mniej oczywistej, zwrócić uwagę na ich piękno, zwrócić się w stronę świadomej turystyki. Dlatego zapraszamy Was podczas odprawy na krótki wykład o tym co robić, żeby ocalić naszą planetę. Uprawiajmy aktywności sportowe zgodnie z ideą Leave No Trace.

Jednocześnie prosimy Was o wzięcie na czas biegu kubków do napełniania ich napojami w ramach punktów odżywczych. Nie przewidujemy na punktach używania jednorazowych kubków.